KÕIK ALGAS KALAST

Traallaev Herry

Põhiline toormega varustaja

Suurte traallaevadega püüdes ei ole võimalik püüda kala alati ühes konkreetses suuruses. Tööstused kasutavad peamiselt 8-12 cm kilu ja 12-15 cm suuruses räime, kuid püükide sekka satub ka kala, mis on nendest standarditest väiksemas mõõdus ning sellele suurusele kasutust tööstustes üldjuhul ei leita. Seega väiksematele suurusfraktsioonidele ei olnud võimalik lisandväärtust luua ning see utiliseeriti või eksporditi ilma väärindamata kalajahutehastesse.

Õnneks, aastal 2017 avatasime, et ilma soolata kuivatades on võimalik ka selles suuruses kalale väärtus luua pakkudes seda lemmikloomadele, kes kasulikest rasvadest ja valkudest pungil olevaid kalasid väga naudivad. 

KINDEL PÄRITOLU

Kas olete vahel poes värsket kala või puuvilja ostes mõelnud, mis teekonna antud toode läbinud on, et teie kööki jõuda? Olete kuulnud, kui suur probleem on väärinfoga kauba etikeerimine? Vassitakse päritolumaa, säilivuse või sisaldavate ainetega. Island of Petsi toodete puhul ei pea selle pärast muretsema, sest kontrollime kogu tarneahelat alates toorme püügist kuni valmistooteni. Kliendi soovil võime öelda millal, kus ja millise laevaga on kala tema tootesse jõudnud. 

Värske kilu

sprattus sprattus balticus